May 2017 Shoot Report

American Flatbow

Gents

Paul Meeson                 Salamander          692 6

Barry Weldon               Muttley Crew       568 6

Nigel Downs                 Salamander          532 3

Duncan Jaques            Oakleaf                  520 1

Simon Smith                Muttley Crew       508 1

Tony Boone                  Delamere              432 2

Peter Stickland            Seedfield               342 1

Joe Airey                       Seedfield               334 1

Ladies

Kim Armitage               Independent        464 1

Marie Blackhall            Delemere              406 2

Mary Todd                    Wyre Hall              364 1

Claire Thomson           North Lakes          334 1


Barebow

Gents

Chris Robson                Wyre Hall              714 7

Dewi Owen                  Castle Denbigh    660 4

Kieron Van Der Schans Team Firebird   614 2

David Owen                 Castle Denbigh    614

Brian Richards             Owlett Hall            610 2

Chris Sharp                   Independent        582 2

Michael Kirkman         Owlett Hall            576 1

Ian Carr                         Butsfield                496 3

Keith Stevens               Paget de Vassey 472 2

Paul Roberts                Muttley Crew       448 1

Barry Dixon                  Team Firebird      432 1

Marc Dellerba              Kendal                    396 1

Brian Robinson            Dolphinholme      390 2

Ladies

Helene Carr                  Butsfield                464

Carol Roberts               Muttley Crew       434 1

under 16 boy

Ethan King                    Kendal                    508 4

Alex Alldred                 Blackburn              486 1


Bowhunter

Gents

Neil Hawes                   Kendal                    672 5

Roy Gwillam                 Foxhill                    616 2

James Baxter               Barbarian              586 1

Ladies

Helen Harris                 Artemis                  550 3

Helen Watson              Foxhill                    540 1

Ann Fuller                     Foxhill                    514 1

Beki Bates                     Cheshire Oak        492 2

Kath Harrison              Team Firebird      482 2

Tasha Hood                  Lyme Valley          354 1

under 12 Girl

Isobel Feather             Foxhill                    612 5


Compound Limited

Gents

Scott Ball                       Albion                    724 7

Paul Greemwood        Team Firebird      708 9

Nigel Allen                    Team Firebird      536 2

under 10 Girl

Morgan Lawton           Team Firebird      622 2

under 12 Boy

Thomas Bailey             Team Firebird      684 2


Crossbow

Gents

Mike Cobban               Oakridge                864 28

Cameron Brindley       Lyme Valley          848 24

Ray Bell                          Cheshire Oak        840 24

Peter Hough                Cheshire Oak        810 17

Mike Williams              Cheshire Oak        762 9

Harry Atkinson            Kendal                    686 8

Ladies

Toria Hough                 Barbarian              590 3

under 16 Girl

Gemma Hough            Cheshire Oak        726 9


Freestyle

Gents

Nathan Smith              Gawthorpe           682 6

Lazza Hood                   Lyme Valley          648 6

Ladies

Kathryn Dixon              Team Firebird      530 2

Judith Nichols              Foxhill                    464

under 14 Boy

Ethan Emy                    Blackburn              442 1


Hunting Tackle

Gents

Mike Thomson North Lakes                     582 2

Chris Plant                    Foxhill                    564 2

Graham Bell                 Dolphinholme      562 6

Iain O Neill                    Stonebow FA       550 4

Derek Fuller                 Foxhill                    544 2

Alan Schofield             Dolphinholme      534

David Lyons                  Independent        526 1

Glen Wood                   Hollywood            476 1

Bob Lloyd                      Delemere              474 2

John Rowland              Derwynd               462

Steve Smith                  Muttley Crew       458

Martin Reeves             Muttley Crew       438 1

Bruce Walton               Stonebow FA       434 1

Patrick Kenny              Seedfield                428 2

Gordon Keown            North Lakes          426 1

Gus Allen                      independent        366

Roy Purvis                     independent        354 1

Ladies

Alison MacRory           Stonebow FA       492

Kiri Francis                    Foxhill                    440 1

Jules Maibu                  Paget de Vassey 412

Janet Wood                  Dolphinholme      356 1

under 12 Boy

Rowan Smith               Muttley Crew       478 3


Longbow

Gents

Steve Blackhall            Delemere              628 1

Alan Beatty                   North Lakes          512 3

Richard Beal                 Cheshire Oak       410

Andrew Weeks            Muttley Crew       404

Sean Wilson                 Stonebow FA       326 2

Mark Overson              Foxhill                  266

Ladies

Christine Beatty          North Lakes          258 1


Unlimited

Gents

Tim Chatfield               Audley Parish       808 15

Chris Wilkinson           Team Firebird      796 15

Colin Street                  Independent        766 12

Mike Kenna                  Team Firebird      730 11

Gary Hart                      Salamander          730 9

Mark Harrison             Team Firebird      730 8

Chris Proctor                Lyme Valley          722 9

Graham Lord                Team Firebird      714 9

Martin Cooper             independent        686 6

Tony Flood                   Gawthorpe           664 3

Ladies

Yazz Proctor                 Lyme Valley          770 13

Under 12 Boy

Harry Smith                  Gawthorpe           540 4