March 2017

American Flatbow Gent

Allan Carruthers North Lakes 708 5
Matthew Wynne independent 680 4
Barry Weldon Muttley Crew 598 2
Anthony McConnell Muttley Crew 508 3
Phil Nelson North Lakes 482
Norman Jackson Seedfield 478 3
Tony Boone Delamere FA 472 2
Peter McGiffen Sabden Fold Archers 470 1
Justin Harris Muttley Crew 460 1

American Flatbow Lady

Marie Blackhall Delemere 500 3
Mary Todd Wyre Hall 448
Claire Thomson North Lakes 404 2

American Flatbow Under 12 Boy

James McGiffen Sabden Fold Archers 522 4

Barebow Gent

Roger Hands LEFA 714 5
Nigel Bell Cheshire Oak 660 4
Chris Sharp independent 642 3
Chris Robson Wyre Hall 638 4
Mark Brookes Cobra 626 5
Keith Bennet Pennington Archers 612 2
Michael Kirkman Owlett Hall 598 2
George Goldstraw Cheshire Oak 588 2
Simon Smith Muttley Crew 536 3
Gordon Keown North Lakes 534
Dave Devlin Pennington Archers 518 1
Tony Flood Gawthorpe 466 1
Barry Dixon Team Firebird 424 2
Willie McPhail Pennington Archers 424
Ryan Dickie Pennington Archers 386
Mathew Clarke Delemere 382

Barebow Lady

Lynne Harrison Centaura 642 6
Jacqueline Brookes Cobra 488 3
Sue Bennet Pennington Archers 460
Sheena Leader Redoubtables 448
Julie Moseley LEFA 424 1
Sheila Buckley Delemere 400 1

Barebow Under 12 Boy

Rowan Smith Muttley Crew 490 1

Barebow under 16 girl

Lorna Brookes Cobra 612 1

Bowhunter Lady

Ann Fuller Foxhill 602 4
Helen Watson Foxhill 594 2
Sam Haynes Harlequin 590 1
Kath Harrison Pride Park 560 2
Beki Bates Cheshire Oak 558 3
Tasha Hood Lyme Valley 504 2

Bowhunter under 16 girl

Isobel Feather Foxhill 630 4

Compound Limited Gent

Robert Pierce Redoubtables 766 9
Paul Greenwood Team Firebird 736 6
Lazza Hood Lyme Valley 712 6
Howard Roberts Redoubtables 674 2

Compound Limited Lady

Jane Hunt Lyme Valley 812 11
Tasha Walker Lyme Valley 622 2

Crossbow Gent

Mike Cobban Oakridge Archers 908 30
Ray Bell Cheshire Oak 868 22
Dave Fuller North Lakes 818 18
John Thompson Millar Bowman 804 15
Harry Atkinson Kendal 726 9

Freestyle Gent

Richard Thompson Millar Bowman 742 7
Ian Dicken Oakridge Archers 698 6
Ben Rayner Pennington Archers 504 1
Dan Owen Audley Parish Bowmen 224

Freestyle Lady

Kathryn Dixon Team Firebird 444 1

Hunting Tackle Gent

Paul Caddick Duevell 696 6
Mike Thomson North Lakes 644 6
Andy Baker Delemere 614 4
Derek Fuller Foxhill 610 4
Micheal Winward Derwynd 608 7
Bernie Britton Cheshire Oak 598 3
Joe Wood Hollywood 592 4
Jim Hodge Seedfield 582 1
Kris Babb 100yd Club 580 3
Glenn Wood Hollywood 580 2
G Davis Oakridge Archers 572 3
Martin Reeves Muttley Crew 566 4
Bob Lloyd Delemere 554 2
Les Bilbrough Wyre Hall 548 1
Geoff Weldon Muttley Crew 538 1
Chris Plant Foxhill 530 4
Steve Smith Muttley Crew 512
Antony Wilden Cheshire Oak 492 2
John Rowlands Derwynd 474
Peter Wood Archers of Dolphinholme 434
David Shepherd Team Firebird 376
Roy Purvis independent 316 1
Gus Allen independent 316

Hunting Tackle Lady

Sarah Sheppard Hollywood 546 1
Julie Bacon Harlequin 536
Janet Wood Archers of Dolphinholme 460 1
Kiri Francis Foxhill 436 2
Dawn Weldon Muttley Crew 426 1
Eileen Pass Oakridge Archers 376 1

Hunting Tackle Under 16 boy

Sebastian Winward Derwynd 510

Longbow Gent

Steve Blackhall Delemere 682 5
Alan Beatty North Lakes 642 3
Richard Ford Delemere 606 2
Grahame Percival North Lakes 540 1
Ian Robinson Cheshire Oak 528 2
Andrew Weeks Muttley Crew 504 3
Alan Jones Delemere 482
Lionel Rodriguez Cheshire Oak 468 1
Bruno Lappa Cheshire Oak 432 1
Mark Overson Foxhill 344 2

Longbow Lady

Viv Guthrie Delemere 438 1
Christine Beatty North Lakes 342 1

Primative Gent

Mark Peet Centaura 544 2
John Burthom ind 490 2

Primative Lady

Maureen Burthom ind 350

Unlimited Gent

Trevor Haywood Orion 888 25
Tony Hunt Lyme Valley 888 23
Mark Duerden Team Firebird 884 24
Jon Bagnall Pennington Archers 872 24
Allan Lawson Woodend Field Archers 870 21
Spencer Martin Redoubtables 868 20
Martyn Cotterill Woodend Field Archers 864 18
Lee Gardecki Black Sheep 858 21
Chris Wilkinson Team Firebird 830 16
Tim Chatfield Audley Parish Bowmen 824 14
Matthew Hopkins Pennington Archers 824 13
Chris Proctor Lyme Valley 808 12
Alan Paver Woodend Field Archers 804 12
Mike Kenna Team Firebird 802 15
Nathan Smith Gawthorpe 798 11
Martin Cooper Audley Parish Bowmen 786 10
Mark Harrison Pride Park 782 10
Jon Harrison Pennington Archers 770 11
Mark Wood Pennington Archers 758 4
Graham Lord Team Firebird 750 7
Shaun Warren Audley Parish Bowmen 734 10
Paul Evans Redoubtables 658 1
S White Oakridge Archers 636 7

Unlimited Lady

Janet Allen Team Firebird 812 12
Yazz Proctor Lyme Valley 798 10
Karen Lord Pennington Archers 560

Unlimited Under 12 Boy

Harry Smith Gawthorpe 620 6